Tour de Prešov novým zjavom na poli amatérskych pretekov - BikeRace.sk
chcete dostávať e-mailom novinky o pretekoch, ktoré sa budú konať?

Tour de Prešov novým zjavom na poli amatérskych pretekov


Metropola východného Slovenska Prešov privíta cez letné prázdniny zaujímavé cyklistické preteky.
pretek


Preteky majú ambíciu prilákať na štart čo najväčšie množstvo amatérskych jazdcov, a to nielen z našej krajiny.

 

Tour de Prešov znie názov nového cyklistického podujatia, ktoré si odkrúti premiérový ročník 12.7.2015 pod usporiadateľskou taktovkou ARK (Agentúra Rozvoja Kultúry, n.o.). Hlavným bodom programu bude 94-kilometrový maratón pre amatérskych cyklistov, ale organizátori nachystali aj niekoľko iných akcií, do ktorých sa môže zapojiť predovšetkým mládež. Jednou z nich bude jazda obratnosti cez kužeľovú dráhu, ktorá bude pripravená pred pretekmi. Väčšiu pozornosť určite zaujme kilometrová časovka jednotlivcov, kde sa predstavia jazdci do 19 rokov, ktorí budú rozdelení do troch vekových skupín.


Hlavné preteky sa odohrajú na 94-kilometrovom okruhu okolo mesta Prešov, kde bude štartové pole súťažiť v šiestich kategóriách. Jazdci budú mať k dispozícii konvoj sprievodných vozidiel, medzi ktorými nebudú chýbať ani neutrálne vozidlá s technickou podporou, ktoré zabezpečí usporiadateľ. Samotný profil ponúka prevýšenie 990 metrov a na dvoch horských prémiách si môžu cyklisti zasúťažiť o kráľa vrchárov. Na druhej strane pre rýchlych pretekárov sú na trati položené takisto dve rýchlostné prémie, pričom víťazi obidvoch súťaží budú finančne odmenení.


Podujatie je súčasťou série Východ Road Liga a pri svojej úvodnej edícii sa snaží čo najviac ľudí pritiahnuť aj sprievodným programom, ktorý bude prebiehať počas hlavných pretekov. Okrem toho sa môžu zúčastnení tešiť aj na tombolu, kde organizátori rozdelila vecné ceny v hodnote necelých 2000 eur.

 

Ďalšie informácie o podujatí na našom webe.